
Wifi receiver | 96 watts | OutdoorFlex+ | 24 volts
This WiFi receiver from the OutdoorFlex+ line (96 W) is suitable for our recessed spots, wall lights, and LED strips from the same line. With this receiver, you can easily control the lighting using the Nova remote control or via apps such as Google Home, Amazon Alexa, or Apple Home, giving you full control over your outdoor lighting.
Out of Stock

Description
This WiFi receiver from the OutdoorFlex+ line (96 W) is suitable for our recessed spots, wall lights, and LED strips from the same line. With this receiver, you can easily control the lighting using the Nova remote control or via apps such as Google Home, Amazon Alexa, or Apple Home, giving you full control over your outdoor lighting.
More Information
| Article number | L2599 |
|---|---|
| EAN code | 7435840694677 |
| Brand | Hamulight |
| Product Line | OutdoorFlex+ |
| Suitable for | Outside |
| Minimum ambient temperature (°C) | -20 °C |
| Maximum ambient temperature (°C) | 40°C |
| Length | 110 mm |
| Width | 45 mm |
| Height | 19 mm |
| Material | Hard plastic |
| Input voltage | 24V DC |
| Power | 96 W |
| Dimmable | Yes |
| Transformer required? | Yes |
| IP value | IP-65 |
| Quality mark | CE, Rohs |
| Warranty | 3 years |
Product sheets
Here you can download information about this product.
Reviews
Product Questions
Recently Viewed Products


