
Tremp kop | wall light | square black | down | RGB CCT | OutdoorFlex+ | 24 volts
Square wall light with RGB and adjustable white light for modern and versatile lighting.
Out of Stock

Description
The Tremp wall light features a sleek design and offers flexibility in lighting settings.
With RGB CCT, you can easily switch between different light colors.
The lighting is controlled via the OutdoorFlex+ receiver (L2599) in combination with a remote control. This allows you to easily switch between colors (RGB) and white light (CCT) and adjust the desired light intensity per zone.
The OutdoorFlex+ 24V system works with its own cables and accessories, keeping the installation clear and easy to expand with Y-connectors, T-cables, and extension cables.
More Information
| Article number | L2617 |
|---|---|
| EAN code | 7435830865803 |
| Brand | Hamulight |
| Product Line | OutdoorFlex+ |
| Suitable for | Outside |
| Light color | RGB CCT |
| Input voltage | 24V DC |
| LED chip | Cob |
| Consumption | 3,3 watt |
| Dimmable | Yes |
| Lumen | 225 lm |
| Color Rendering Index (CRI) | >82 |
| Light angle | 45 Degrees |
| Diameter | 40 mm |
| Width | 58 mm |
| Height | 85 mm |
| Cable length | 10 cm |
| Transformer required? | Yes |
| Material | Aluminium |
| Color material | Black |
| IP value | IP-65 |
| Quality mark | CE, Rohs |
| Warranty | 3 years |
| Energy label old | A++ |
| Energy label new | F |
Product sheets
Here you can download information about this product.
Reviews
Product Questions
Recently Viewed Products


